Akumulatory AGM

Akumulator AGM (z języka angielskiego – Absorbent Glass Matt) to jeden z rodzajów akumulatorów dostępnych na rynku. Posiada on elektrolit zawarty w włóknie szklanym, które znajduje się pomiędzy płytami ołowianymi. To obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technologii akumulatorów samochodowych na rynku. Nie należy jednak mylić akumulatora AGM z akumulatorem żelowym.

Co cechuje AGM?

Akumulator motocyklowy tego typu cechuje się wysoką rezystancją elektryczną, co oznacza wyższe napięcie na zaciskach, a tym samym dłuższy czas pracy. Technika polegająca na prasowaniu płyt ołowianych pod wysokim ciśnieniem powoduje w tych akumulatorach minimalną utratę masy czynnej oraz gwarantuje niską oporność wewnętrzną akumulatora.

Reakcje chemiczne między elektrolitem a masą aktywną zachodzą szybciej niż w innych bateriach. Co ważne, gdy potrzebujemy dodatkowej energii elektrycznej, to jest możliwy transfer większej ilości energii. To ważne cechy, które są istotne przy podejmowaniu decyzji o zakupie akumulatora do motocykla.

Kupujemy AGM

Kupując akumulator AGM musimy się liczyć ze stosunkowo wysoką ceną. Mamy do wyboru egzemplarz fabrycznie zalany elektrolitem lub możemy wybrać opcję suchoładowaną, do której dołączone są pojemniki z elektrolitem. Różnica polega przede wszystkim na tym, że akumulator suchoładowany zalewamy samodzielnie.

Wysoka zdolność przyjmowania ładunku i kilkakrotnie większa liczba cykli ładowania i rozładowania w porównaniu z innymi akumulatorami powodują, że akumulator motocyklowy AGM jest chętnie kupowany do jednośladów i spełnia nawet najwyższe wymagania użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *