Jak przygotować się do zakupu używanego motocykla?

Zakup używanego motocykla musi być zawsze przemyślaną decyzją. Jak wybrać odpowiedni dla nas model i na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

Wielu z nas kupuje używane motocykle, szczególnie jeśli to nasz pierwszy motocykl. Dlatego też tak ważne jest, aby nie kupić motocykla powypadkowego lub zajechanego. Chodzi przecież nie tylko o cenę, ale przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Poszukaj w sieci

Zacznij od tego, że na spokojnie przemyśl, jaki typ motocykla Cię interesuje. Zorientuj się co do cen i opinii o konkretnym modelu na forach internetowych. Staraj się znaleźć fora na stronach profesjonalnych (np. branżowych), gdzie znajdziesz wypowiedzi doświadczonych motocyklistów, a nie zupełnych nowicjuszy.

Aby zakupić motocykl, który miał już właściciela trzeba poświęcić sporo czasu. Sprawdź wyniki testów danego modelu, przeanalizuj szczegółowo jego dane techniczne, tak żebyś po zakupie miał jak najmniej niemiłych niespodzianek. Sprawdź, jaki będzie dla Ciebie najlepszy akumulator motocyklowy. Poczytaj prasę specjalistyczną, w której znajdziesz nie tylko specyfikację, ale i opinie fachowców.

Jeśli zdecydujesz się już na konkretny model, zacznij przeglądać ogłoszenia sprzedaży.

Niektóre oferty powinny wzbudzić Twoją czujność już samą swoją treścią. Niech będzie dla Ciebie przestrogą wyjątkowo atrakcyjna cena, nietypowo niski przebieg w stosunku do rocznika motocykla lub wgniecenia i porysowania, które widać już na zdjęciu.

Z przejrzanych ofert wybierz kilka lub kilkanaście i umów się ze sprzedawcą na obejrzenie motocykla. Jeśli masz znajomego, który ma większe doświadczenie z motocyklami, to zabierz go ze sobą na takie spotkanie.

Wybierając motocykl sportowy maszynę pamiętaj, że mógł być używany na torze, co wiąże się praktycznie zawsze z upadkami. Do twierdzeń sprzedających, że było inaczej i motocykl był bezpiecznie użytkowany i garażowany warto podchodzić z pewną dozą rezerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *